Szafy metalowe jako element wystroju?

Nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz są meble. Szafy, stoły, krzesła, sofy, biurka, komody – te meble znajdziemy w każdym mieszkaniu. Urządzając pokój dzienny czy sypialnię bierzemy pod uwagę różnego rodzaju meble. Niektórzy stawiają na meble wiklinowe, inny wolą meble z prawdziwego drewna, a jeszcze inni stawiają na tradycyjne meble z płyty wiórowej. Tak naprawdę wybór mebli do mieszkania zależy od naszych finansów i od naszego pomysłu na urządzenie mieszkania. Jeśli jesteś tradycjonalistą, to pewnie nigdy do głowy ci nie przyjdzie by szukać innych, nowoczesnych rozwiązań na urządzenie mieszkania. Jeżeli natomiast idziesz z duchem czasu, uwielbiasz być zawsze na bieżąco i śledzisz najnowsze trendy, wiesz już, że teraz meble tradycyjne to przeżytek. Coraz częściej zamiast drogich szaf drewnianych wybieramy szafy metalowe.

Płynące korzyści

No tak, zapewne wielu teraz nie może uwierzyć w to co czyta, ale takie są trendy. Skąd pomysł by szafy metalowe umiejscowić w pokoju? Hm, zastanówmy się – meble metalowe są trwałe, odporne na uszkodzenia, łatwiejsze w utrzymaniu. Czy to nie wystarczy? Niestety wciąż większość ludzi kojarzy meble metalowe z biurem, szpitalem, archiwum. Słusznie, bo szafy metalowe czy sejfy ze stali to kojarzy się bardziej z biurem niż z mieszkaniem. Meble metalowe kojarzą się z chłodem, brzydotą czymś co zupełnie nie pasuje do przytulnych i ciepłych wnętrz. Na szczęście producenci powoli odchodzą od takiego designu. A wszystko zaczęło się chyba od łóżek. Łóżka z metalową ramą, która jest wykończona bardzo ekskluzywnie z uroczymi ozdobami zaczęła wzbudzać wśród klientów coraz większe zainteresowanie. Na początku był jeden model, z czasem zrobiło się ich więcej, aż w końcu producenci podchwycili, że skoro łóżka metalowe się sprzedają, podobają, to czemu by nie spróbować robić meble w podobnym stylu.

Do domu i ogrodu

Pomysł był trafiony! Klienci od razu to podchwycili i tak zaczęło się zainteresowanie meblami metalowymi. Oczywiście takie meble zasadniczo różnią się od tych biurowych. Nie tylko wzornictwem, kolorem czy kształtem. Metalowe wyposażenie wnętrz zaczęło zataczać coraz szersze kręgi. Dziś możemy kupić niemal każdy mebel do domu czy mieszkania wykonany z metalu. Metalowe ramy łóżek – od których to wszystko się zaczęło, ozdobne krzesła z metalowymi oparciami i miękkimi siedziskami, urocze szafy metalowe, wysokie regały ozdobne i tak dalej. Oprócz wyposażenia wnętrz w nowoczesnym stylu produktami wykonanymi z metalu w wielu sklepach dostępne są takie metalowe meble do ogrodów. Wygodne ławeczki, stoły i stołki grillowe – to wszystko cieszy się coraz większą popularnością wśród osób kochających wyszukany styl i nowoczesny design. Różne formy, wzory i kolory sprawiają, że takie meble wkomponują się do każdego wnętrza. Metalowe meble na działce czy w ogrodzie mogą nam służyć lata. Zrobione są bowiem z bardzo trwałych materiałów, które nie rdzewieją, nie boją się temperatur, słońca, śniegu czy deszczu. Zupełnie inaczej niż meble drewniane. Ławeczki z drewna muszą być bowiem regularnie malowane farbami odpornymi na zmienne warunki pogodowe, bo w przeciwnym razie zbutwieją lub zwyczajnie się rozpadną.

Podsumowanie

Wśród tych wielu zalet mebli i szaf metalowych warto wspomnieć jeszcze o jednej. Szafy metalowe nie dość, że będą nam służyć przez lata to jeszcze dodatkowo nie zrujnują nam kieszeni. Czy to nie jest już wystarczająco dużo powodów by zdecydować się na takie rozwiązanie w swoim domu? Warto to przemyśleć, przejrzeć katalogi i wyobrazić sobie jak pięknie i nowocześnie będzie wyglądał nasz dom z takimi meblami.